Korporacija „Google“ per trečiąjį ketvirtį nepasiekė užsibrėžtų pelno ir pajamų rodiklių, nes sulėtėjo reklamos pardavimai. Tuo tarpu Didžiojoje Britanijoje, „Google“ apimtys augo.

Skaičiuojamas pelnas už akciją siekė 6,35 USD, ir neatitiko analitikų prognozuotų 6,53 USD, rašo „Bloomberg“. Pasaulinės „Google“ pajamos, atskaičius partnerių pardavimus, siekė 13,2 mlrd. USD, tai taip pat mažiau nei prognozavo analitikai.

Pasak Larry Page'o, korporacijos vykdančiojo vadovo, „Google“ pajamos augo 20%, kai antrąjį metų ketvirtį šuolis siekė 23%. „Tendencijos išlieka teigiamos, bet matome lėtėjimą. Jie iššvaisto nemažai galimybių“, – pabrėžia Ben Schachteris, JAV „Macquarie Securities“ analitikas

Pajamos iš mobiliosios reklamos per trečiąjį ketvirtį sumažėjo 5,4% iki 2,81 mlrd. USD arba 4,09 USD už akciją. Veiklos sąnaudos sudarė daugiau nei 37% pajamų, palyginti su 33% tuo pačiu rodikliu ankstesniais metais, teigia „Google“.

Paieško milžinė bando išplėsti pozicijų skaičių, kur galima talpinti reklamas, ir taip atsigriebti dėl lėtesnio pajamų augimo.

Reklamų paspaudimų rodiklis trečiąjį šių metų ketvirtį pakilo iki 17%, tačiau, palyginti su ankstesniu laikotarpiu, sumažėjo. Reklamų kaina nukrito 2%, kai tuo tarpu ankstesnį ketvirtį ji smuko 6%.

Nors „Google“ atsiriekia daugiausia interneto reklamos, vis daugiau jos auditorijos nuolat migruoja į išmaniuosius telefonus, ir iš čia korporacija sugeba uždirbti mažiau palyginti su asmeniniais kompiuteriais ar planšetėmis.

Didžiojoje Britanijoje – daugiau optimizmo

„Brandrepublic. com“ rašo, jog Didžiojoje Britanijoje, paieškos gigantės pajamos per trečiąjį ketvirtį siekė 1,62 mlrd. USD, ir tai yra 17,3% daugiau, palyginti su ankstesniais metais. Didžiosios Britanijos rinka sudaro maždaug dešimtadalį visų korporacijos pajamų.

Tinklapis, lygindamas pasaulines „Google“ pajamas, atskaičius partnerių pardavimus, per trečiąjį metų ketvirtį, su 2013 m. tuo pačiu periodu, skaičiuoja, jog jos išaugo 10,5% nuo 11,9 mlrd. USD iki 13,12 mlrd. USD.

Bendrosios „Google“ pajamos pasaulyje per trečiąjį ketvirtį siekė 16,5 mlrd. USD, ir palyginti su pernai metų tuo pačiu periodu ūgtelėjo 20%.

 

vz.lt