Per pastaruosius kelerius metus išmanieji telefonai gerokai pakoregavo vartotojų įpročius - neįsivaizduojame dienos ne tik be jų, bet ir be juose esančių programėlių, teigia tarptautinė rinkos tyrimų bendrovė „Nielsen“.

Vartotojai vis daugiau laiko praleidžia naudodamiesi mobiliosiomis aplikacijomis, kartu tai verslui atveria naujas galimybes pasiekti savo vartotojais ir pritraukti jų dėmesį.

„Nielsen“ JAV atliko tyrimą, kuriame dalyvavo apie 5.000 išmaniųjų savininkų, kurių telefonuose „Android“ ir „iOS“ operacinė sistema. Naujausiais duomenimis, JAV vyresni nei 18 m. vartotojai per mėnesį mobiliosiose programėlėse praleidžia 65% daugiau laiko nei prieš dvejus metus.

2013 m. ketvirtą ketvirtį telefonų naudotojai aplikacijose vidutiniškai praleido per 30 val. per mėnesį, kai 2011 m. šis laikas tesiekė kiek daugiau nei 18 val.

Tuo tarpu vidutis programėlių skaičius, kuriose lankėsi tyrimo dalyviai, beveik nepakito, t.y. 2011 m. jie per mėnesį naudojosi vidutiniškai 23 mobiliosiomis programėlėmis, o 2013 m. paskutinįjį ketvirtį – beveik 27.

 Ne tik jauniems

Minėtasis tyrimas parodė, kad 25–44 m. išmaniųjų telefonų savininkai naudoja didžiausią kiekį mobiliųjų programėlių – vidutiniškai 29, tačiau 18–24 m. jaunuoliai jose praleidžia daugiausiai laiko (37,6 val.).

„Nielsen“ teigimu, nors su vyresniu amžiumi, laikas praleidžiamas mobiliosiose aplikacijose ir mažėja, tačiau jos yra svarbios visų amžiaus kategorijų vartotojams. Vartotojai, net ir vyresni nei 55 m., 22 skirtingose mobiliosiose programėlėse praleidžia daugiau kaip 21 val. (vidutiniškai per mėnesį).

Socialiniai tinklai ir paieškų sistemos

Tarp mobiliųjų aplikacijų pagal jose praleidžiamą laiką nenuginčijamais lyderiais išlieka socialiniai tinklai ir paieškos sistemos – vien tik jose žmonės vidutiniškai praleidžia 11 val. kiekvieną mėnesį.

Tačiau jas vejasi aplikacijos, skirtos pramoginiam turiniui – vaizdo ir garso įrašus talpinančios programėlės per ankstesnius metus augo 71%. Pavyzdžiui, vien programėlėse, kurių pagalba galima fotografuoti ar redaguoti nuotraukas, 34 min. padidėjo kiekvieno žmogaus praleidžiamas laikas.

„Augant vartojimui, mobiliųjų programėlių kūrėjams svarbu toliau didinti jų funkcionalumą. Ir nepaisant, jog tas kiekis programėlių, kuriomis žmonės linkę naudoti beveik nedidėja, jose praleidžiamas laikas per metus paaugo 31%. Tai rodo, kad vartotojams yra svarbus turinys“, – sako Monica Bannan, rinkos tyrimų kompanijos „Nielsen“ viceprezidentė.

VŽ jau rašė, jog Lietuvoje TNS LT socialinių tinklų vartotojų tyrimo duomenimis, išmaniuosius telefonus turi daugiau nei kas trečias mūsų šalies gyventojas, o kas antras – siunčiasi ir naudoja nemokamas programėles.

Mūsų šalyje išmaniuosiuose mobiliuoju internetu naudojasi 75% lietuvių. Anot tyrimų bendrovės departamento projektų vadovo Dariaus Rinkūno, mobiliųjų aplikacijų naudojimas išmaniuosiuose telefonuose tiesiogiai priklauso nuo interneto naudojimo tokiuose telefonuose dažnumo.

„Tie išmaniųjų telefonų savininkai, kurie mobiliuoju internetu naudojasi kasdien, dažniau naudojasi ir programėlėmis, skirtomis šiems telefonams, nei tie, kas mobilųjį internetą naudoja tik 1-3 kartus per savaitę. Tikėtina, kad ir toliau Paprašyti nurodyti, kokiomis būtent programėlėmis naudojasi, išmaniųjų telefonų savininkai teigė, dažniausiai besinaudojantys socialinių tinklų programėlėmis (“Facebook“, „Linkedin“ ar „Twitter“) – jomis per paskutinį mėnesį naudojosi beveik pusė (47%) apklaustų išmaniųjų telefonų turėtojų Lietuvoje.

Taip pat populiarios yra ir žaidimų programėlės, kuriomis naudojasi 39% apklaustųjų, orų prognozių programėles savo telefonuose turi 36% respondentų.

Kas trečias mūsų šalies gyventojas savo išmaniajame telefone turi naujienų portalų programėles (pvz. delfi.lt, 15min.lt, „Lrytas.lt“ ir kt.) ir navigacijos programėles (žemėlapiai ir pan.).

 

vz.lt